ŠD III.

Oddělení ŠD III. navštěvuje celkem 10 účastníků – 6 dívek a 4 chlapci. Školním rokem nás bude provázet celoroční hra s názvem „Pohádkové putování“. S dětskou kreslenou postavou Večerníčkem budeme objevovat nejen kouzelný svět pohádek ale i náš běžný život v prostředí, které nás obklopuje. Čeká nás společné trávení času, při kterém si  užijeme zábavu i ponaučení s hrdiny známých pohádek.

Září: Dlouhý, široký a bystrozraký

Zahájíme celoroční hru „Pohádkové putování“. Přečteme si pohádku Dlouhý, široký a bystrozraký, která nás bude provázet družinovými činnostmi po celé září - vyrobíme si Večerníčka, zahrajeme si pohybovou hru Slepý tulák, naučíme se pohádkovou písničku, budeme tvořit z přírodnin. Čeká nás společné hraní a odpočinek.

Říjen: O Sněhurce

Přečteme si pohádku O Sněhurce, která nás bude provázet družinovými činnostmi po celý říjen – zahrajeme si pohybovou hru Trpaslík ztratil čepičku, zasoutěžíme si s papírovými koníky, vyrobíme zrcadlo a ozdobíme dýni. Budeme luštit pohádkové kvízy, hrát si a odpočívat.

ListopadO hloupém Honzovi

Přečteme si pohádku O hloupém Honzovi, která nás bude provázet družinovými činnostmi po celý listopad – zahrajeme si pohybovou hru Honzo vstávej upečeme si koláče, vyrobíme si zrcadlo, ozdobíme dýni a zasoutěžíme si na drakiádě. Budeme vybarvovat pohádkové omalovánky, hrát si a odpočívat.

ProsinecČert a KáčaPřečteme si pohádku Čert a Káča, která nás bude provázet družinovými činnostmi po celý prosinec – zahrajeme si pohybovou hru Rychlá Káča, namalujeme si peklo, vyrobíme vánoční ozdoby a užijeme si společné posezení s ochutnávkou cukroví a vánočního čaje. Budeme sledovat pohádky, hrát si a odpočívat.

LedenO dvanácti měsíčkách

Přečteme si pohádku O dvanácti měsíčkách, která nás bude provázet družinovými činnostmi po celý leden – zahrajeme si pohybovou hru Rok, vymodelujeme jahody, naučíme se zimní básničku. Budeme luštit pohádkové hádanky, hrát si a odpočívat.

ÚnorO Popelce

Přečteme si pohádku O Popelce, která nás bude provázet družinovými činnostmi po celý únor – zahrajeme si pohybovou hru Holoubek, zasejeme hrách, vyrobíme si srdíčkové přáníčko, pobavíme se na karnevale. Budeme řešit pohádkové rébusy, hrát si a odpočívat.

BřezenZvířátka a loupežníci

Přečteme si pohádku Zvířátka a loupežníci, která nás bude provázet družinovými činnostmi po celý březen – zahrajeme si pohybovou hru Chodí kohout okolo, naučíme se jarní básničku, vyrobíme si chaloupku i velikonoční dekorace. Budeme poslouchat pohádkové písničky, hrát si a odpočívat.

DubenKocour v botách

Přečteme si pohádku Kocour v botách, která nás bude provázet družinovými činnostmi po celý duben – zahrajeme si pohybovou hru Kocour řekl, namalujeme kocoura a vyrobíme si jarní věneček. Budeme luštit pohádkové kvízy, hrát si a odpočívat.

KvětenŠípková Růženka

Přečteme si pohádku Šípková Růženka, která nás bude provázet družinovými činnostmi po celý květen – zahrajeme si pohybovou hru Spící zámek, vyšijeme růžičku, naučíme se květinovou básničku. Budeme řešit  pohádkové hádanky, hrát si a odpočívat.

ČervenO Zlatovlásce

Přečteme si pohádku O Zlatovlásce, která nás bude provázet družinovými činnostmi po celý červen – zahrajeme si pohybovou hru Mravenci, vyrobíme lapač snů. Budeme si hrát, odpočívat a relaxovat. Se školním rokem se rozloučíme opékáním buřtů společně s kamarády z ostatních družinových odděleních.

V průběhu roku se můžeme těšit na společné družinové projektové dny a aktivity. Opět budeme i pomáhat - znovu se zapojíme do charitativního projektu Čtení pomáhá. Během programu družiny bude probíhat i kolektivní logopedická péče.

Celý vnitřní řád ŠD je k dispozici na webových stránkách školy, je vyvěšen ve školní družině a v přízemí školy.